Коли вийшла пісня катюша

Коли та ким була написана пісня Катюша?

Всесвітню славу здобула його «Катюша», написана на вірші Михайла Ісаковського у 1938 року. Пісня стала народною та одним із символів Великої Вітчизняної війни.

Навіщо було створено пісню Катюша?

Про що ця пісня? Про любов до Батьківщини, про любов до жінки, про мир та війну. Саме тому, що пісня наповнена простим і справжнім почуттям кохання дівчини Катюші до її нареченого, який із гвинтівкою в руках «землю береже рідну», наповнена вірністю та надією на зустріч, вона стала коханою у всій країні, а потім і у світі.

Коли вперше пролунала пісня Катюша?

Ці ж слова «Катюші» сподобалися і Матвієві Ісааковичу. Двадцять восьмого листопада 1938 року відбувся виступ джаз-оркестру, та на концерті вперше пролунала «Катюша».

Пікабу
Пісня "Катюша". Історія пісні. «Розквітали яблуні та груші». | Пікабу

Катюша (пісня)

пісня Матвія Блантера на вірші Михайла Ісаковського / Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії

Шановний Wikiwand AI, давайте спростимо завдання, просто відповівши на ці ключові питання:

Перерахуйте основні факти та статистичні дані про Катюша (пісня)?

Коротко викладіть цю статтю для 10-річної дитини

«Катюша– популярна радянська пісня, один з неформальних символів Великої Вітчизняної війни. Композитор – Матвій Блантер, автор слів – Михайло Ісаковський.

Історія пісні «Катюша»

Яка музична композиція залишається для вас символом Великої Вітчизняної? Для мене головна радянська військова пісня – незабутня «Катюша».

Вона не така урочиста, як «Священна війна». Вона не така зворушлива, як «Темна ніч». Вона не настільки заводна, як «Смуглянка».Вона не була така популярна, як «Синя хустинка». Але чомусь вона першою спадає мені на думку, коли я думаю про музику часів ВВВ.

Ймовірно, ця перевага сягає корінням у дитячі роки, коли ми з друзями не пропускали жодного фільму про війну і обожнювали бойові артилерійські машини, прозвані «катюшами».

Історія пісні «Катюша»

Насправді це довоєнна пісня композитора Матвія Блантера на слова поета Михайла Ісаковського.

Перші рядки Михайло Васильович написав на початку тридцять восьмого року. Йому швидко далися перші два чотиривірші, а потім робота зупинилася. Тут і далі спогади класика:

Я не знав, що ж далі робити з Катериною, яку я змусив вийти «на високий берег, на крутий» і заспівати пісню.

Він вирішив залишити вірш потім, сподіваючись, що у майбутньому його відвідає натхнення.

Навесні Ісаковський вирушив до редакції «Правди», де познайомився із Блантером. Композитор запитав, чи не має віршів, які можна було б покласти на музику. Михайло Васильович запропонував Матвієві Ісааковичу незакінчену «Катюшу».

Влітку вони знову зустрілися. Блантер розповів, що в нього вже готова музика до пісні "Катюша", але слід дописати слова. Ісаковський пообіцяв взятися за роботу, але спочатку йому завадили справи, а потім він на місяць вирушив до Ялти, зовсім забувши про незавершений текст.

Несподівано для поета у Криму його розшукав Матвій Ісаакович. Композитор сказав, що у столиці було засновано Державний джаз-оркестр СРСР під керівництвом Віктора Кнушневицького, і новий колектив збирається грати «Катюшу» на дебютному концерті. Відповідно, Ісаковський має якнайшвидше закінчити пісню.

Для поета це було непросте завдання:

Я негайно взявся до роботи, хоча це було для мене вкрай важко: поза домом, поза звичною обстановкою я майже не можу працювати, у мене нічого не виходить.

Через кілька днів Михайло Васильович віддав Блантеру кілька версій кінцівки вірша, але рекомендував звернути увагу на один варіант, який здавався йому найбільш вдалим. Ці ж слова «Катюші» сподобалися Матвієві Ісааковичу.

Двадцять восьмого листопада 1938 року відбувся виступ джаз-оркестру. Публіка вперше спромоглася послухати пісню «Катюша». Вікіпедія стверджує, що її виконали Віра Красовицька, Всеволод Тютюнник та Георгій Виноградов. Деякі дослідники стверджують, що тоді її заспівала Валентина Батищева.

1939 року Ленінградський завод випустив платівку з «Катюшею», на якій виконавцями пісні вказані Валентина Батищева, Всеволод Тютюнник та Павло Михайлов.

Говорять, що на репетиції Державного джаз-оркестру пісню почула Лідія Русланова. Не маючи нот, вона запам'ятала композицію і заспівала «Катюшу» у тій же залі вже за кілька годин. Згодом велика російська співачка часто виконувала «Катюшу».

Сенс пісні «Катюша»

Головна героїня вірша – дівчина Катя. Вона чекає на свого коханого, який служить десь далеко на кордоні.

Ви замислювалися, про кого співається у «Катюші»? Чи були у персонажів вірша прототипи?

Ісаковський не розповідав, чи мав на увазі він реальних людей. Найімовірніше, ця історія – плід його фантазії. Натомість автор згадував, звідки взялася ідея ввести в текст «Катюші» бійця Червоної Армії:

Час тоді був тривожний. Ми ніби вже передчували війну, хоч і не знали точно, коли і звідки вона може прийти.Втім, ми не тільки передчували, що війна буде, але певною мірою вже переживали її: адже в 1938 ще горіло полум'я війни в Іспанії; Того ж року Червона Армія змушена була вести і вела важкі бої з японськими самураями біля озера Хасан: не дуже спокійно було і на західних кордонах.

Так «Катюша» стала патріотичною піснею:

З цих причин тема батьківщини, тема захисту її від зазіхань ворога була темою найважливішою, найпершою, і я, звичайно, ніяк не міг пройти повз неї навіть у ліричній пісні.

Фронтова пісня «Катюша»

Коли почалася війна з фашистами, багато популярних довоєнних пісень вирушили з радянськими воїнами на фронт. В окопах народилися численні народні версії слів пісні «Катюша». Головна героїня приміряла на себе ролі партизанки, санітарки та бійця Червоної Армії.

Вже на початку Великої Вітчизняної солдати назвали "катюшами" мобільні реактивні міномети. Швидше за все, прізвисько з'явилося через маркування «КАТ» на снарядах.

Напередодні 44 року генерал-лейтенант артилерії Олексій Нестеренко попросив автора написати фронтову версію «Катюші». Михайло Ісаковський написав такий текст:

І на морі, і на суші
Дорогами фронтовими
Ходить російська «катюша»,
Ходить бойовим кроком.
Начисто німців косить,
Начисто гадів б'є
І прізвища не спитає,
І поплакати не дає…

Його поклав музику композитор Володимир Захаров. Незабаром пісню виконав хор імені П'ятницького.

Відомий ще такий фронтовий варіант "Катюші".

Версії пісні «Катюша»

Російський книгознавець Іван Розанов зібрав колекцію із понад ста варіацій тексту пісні «Катюша». Її переклали на грецьку, італійську, французьку та багато інших мов. Також відомо безліч народних перекладів.Все це говорить про неймовірну популярність знаменитої музичної композиції.

Її виконували багато всенародно улюблених радянських артистів. Послухаємо, як співала «Катюша» Ганна Герман.

Чудово співає «Катюшу» Дмитро Хворостовський.

Співаємо «Катюшу»!

Чи вмієте класно співати пісню «Виходила на берег Катюша»? Викладайте записи на відеохостинги. Кидайте посилання у коментарях. Найкращі версії читачів Song-Story.ru будуть опубліковані на сайті.

Цікаві факти

  • Музей пісні «Катюша» працює у селі Сходи, що в Угранському районі неподалік села Глотівка, де народився Михайло Ісаковський.
  • Для опери "Мавра" (1922) Ігор Стравінський написав мелодію, на яку схожа музика пісні "Катюша".

Пісня «Катюша» у питаннях та відповідях

Автор слів пісні – поет Михайло Ісаковський. Музику написав композитор Матвій Блантер.

Пісня датується 1938 роком?

Вперше композицію зіграв Державний джаз-оркестр Кнушевицького.

У колекції професора Розанова їх понад сто.

Текст військової пісні «Катюша»

Розквітали яблуні та груші,
Попливли тумани над рікою.
Виходила на берег Катюша,
На високий берег на крутий.

Виходила, пісню заводила
Про степового, сизого орла,
Про того, котрого любила,
Про те, чиї листи берегли.

Ой ти, пісня, пісенька дівоча,
Ти лети за ясним сонцем услід.
І бійцю на дальньому прикордонні
Від Катерині передай привіт.

Нехай він згадає дівчину просту,
Нехай почує, як вона співає,
Нехай він землю береже рідну,
А кохання Катюша збереже.

Акорди пісні «Катюша»

Am E7
Розквітали яблуні та груші,
E7 Am
Попливли тумани над рікою.
A7 Dm Am
Виходила на берег Катюша,
Dm Am E7 Am
На високий берег на крутий.

Цитата про пісню

…успіх, який випав частку пісні «Катюша», не належить мені одному.Його з повним правом ділить зі мною композитор Матвій Ісаакович Блантер.

Завантажити пісню «Катюша»

Song-Story.ru не пропонує читачам скачати «Катюша» безкоштовно. Подібну можливість надають багато інших музичних сайтів, які займаються розповсюдженням піратської музики. Вони пропонують mp3, мінусівки та інший матеріал.

Тут можна лише слухати пісню «Катюша» онлайн без реєстрації.

Related Post

Чим врятуватися від слимаківЧим врятуватися від слимаків

Равлики та слимаки ненавидять терпкі пахучі рослини, тож гарним рішенням буде розсадити в міжряддях часник, цибулю, розмарин, лаванду або щавель. Їхні запах точно змусить триматися шкідників подалі від вашого городу.

Кінський щавель та щавель у чому різницяКінський щавель та щавель у чому різниця

Як виглядає кінський щавель? Щ. кінський — трав'яниста рослина з коротким розгалуженим кореневищем і товстим стрижневим, малогіллястим коренем. Стебла поодинокі, розгалужені у верхній частині, 60–120 см завв. Що лікує кінський