Як правильно розмотати трубу теплої підлоги

Чи можна перехрещувати труби теплої підлоги?

Укладання труб теплої підлоги своїми руками Труби укладаються згідно зі схемою укладання труб. При укладанні контурів забороняється перехрещувати труби. Петлі труб опалення підлоги не повинні проходити по деформаційних швах.

Яка відстань має бути між трубами теплої підлоги?

Фахівці рекомендують вибирати крок укладання труб у діапазоні від 10 до 30 см. Робити крок не більше 10 см недоцільно. Тепловий потік при цьому не збільшиться, а може, навіть знизиться. Це пов'язано з тим, що в такому випадку контура, що подає і зворотна труба, будуть досить близько.

Як правильно прокласти трубу для теплої підлоги?

4:44Рекомендований кліп · 59 сек.Водяна тепла підлога. Як зробити правильно! – YouTubeПочаток рекомендованого кліпуКінець рекомендованого кліпу

YouTube
Як швидко і рівно розмотати трубу теплої підлоги – YouTube

Монтаж водяної теплої підлоги під стяжку своїми руками

Якщо електричну теплу підлогу необов'язково погоджувати з владою, то у випадку з водяною теплою підлогою доведеться бути схожим на інстанції — виняток становлять квартири з автономним опаленням. У будинках, підключених до центральної системи опалення, ваша водяна підлога підвищить навантаження на систему, а отже, квартири, до яких надходить гаряча вода вже після вашої підлоги, не отримають належні їм градуси.

У теплових мережах і в компанії, що обслуговує ваш будинок, вам розкажуть, чи можливо взагалі отримати дозвіл на водяну теплу підлогу у вашому будинку.Якщо удача на вашому боці, від вас вимагатимуть провести експертизу, і якщо вона виявить, що облаштування теплої водяної підлоги не зашкодить загальним комунікаціям, то вам дадуть відповідний дозвіл. Якщо ваша квартира знаходиться в новому будинку, де розводка поверхового опалення, ваші шанси на отримання дозволу сильно підвищуються.

Плюси водяної теплої підлоги

Водяну теплу підлогу можна назвати найкращим із сучасних видів опалення. Він максимально ефективний для обігріву приміщень за мінімальних витрат. Теплоносієм виступає гаряча вода, яка циркулює по трубах під бетонною стяжкою і рівномірно прогріває всю площу підлоги.

Є й інші переваги водяної теплої підлоги по відношенню до інших видів опалення:

  • Порівняно з радіаторами центрального опалення, тепла підлога витрачає значно менше ресурсів, адже її не потрібно прогрівати до 70–80 градусів, як батареї. Оптимальна температура води для такої статі – від 40 до 50 градусів.
  • Підлога прогріває повітря до комфортних 22–24 градусів унизу та 18–20 градусів — на рівні голови. У міру руху вгору тепле повітря остигає, тому під стелею не утворюється зона перегріву і квартирі немає порожніх тепловтрат.
  • На відміну від електричної підлоги, де може зламатися термостат, водяна підлога завжди підтримує рівномірне нагрівання. Покриття для підлоги залишається теплим і комфортним і не розігрівається настільки, щоб обпалити.
  • Водяна підлога не вдарить вас струмом при поломці, як електрична або кабельна.
  • Конструкція водяної теплої підлоги захована під бетонною стяжкою, і на стінах не потрібно встановлювати радіатори, які псують інтер'єр та займають зайвий простір.
  • Гаряче водопостачання коштує менше, ніж електроенергія, тому водяна підлога в експлуатації дешевша за електричне.
  • На відміну від інфрачервоної та плівкової підлоги, водяна не випромінює електромагнітні хвилі, а значить, безпечніша для здоров'я. І, хоча магнітне поле електричної статі не виходить за рамки нормативу СанПіну (0,2 мкТл при нормі до 10), багатьом цей критерій важливий.
  • Якщо дотримуватися правильний крок укладання і встановлювати труби по всій площі кімнати, водяну теплу підлогу можна використовувати і як основне джерело опалення.

Для яких покриттів підходить водяна підлога

Найчастіше водяну теплу підлогу можна зустріти в тандемі з плиткою або керамогранітом, які чудово переносять підвищення температури.

Якщо ви хочете прокласти водяну підлогу під ламінатом або паркетом, потрібно врахувати кілька нюансів, адже деревина розсихається при сильному нагріванні:

  • Не вмикайте терморегулятор вище 27 градусів.
  • Перед покупкою ламінату зверніть увагу на клас зносостійкості та його температурні обмеження. Для будь-яких теплих підлог (не тільки водяних) підійде маркування ламінату від 32-33 і вище.
  • Паркет, навіть самий товстий, має бути виготовлений з порід деревини, стійких до нагрівання: ясена, горіха, дуба. Відмовтеся від бука, клена та екзотичних порід.

Клейові покриття (ковролін, лінолеум) теж не можна дуже сильно нагрівати. Наприклад, деякі ковроліни при підвищенні температури до 31 градуса починають виділяти шкідливі токсичні речовини, а лінолеум може деформуватися.

Схеми укладання труб

Є дві основні схеми укладання труб водяної підлоги: «змійка» та «спіраль». А решта способів («подвійна» і «кутова змійка», «здвоєна спіраль», укладання «петлями») — їх похідні.Для кожного методу знадобиться кілька труб (контурів), тому що їх не можна класти відрізками більше 100 м – у насоса не вистачить потужності перекачувати воду.

У схемі «змійка» гаряча вода надходить лише з одного боку і остигає, повертаючись у колектор. Підлога буде теплою тільки в центрі, так що ходити босоніж по периметру кімнати буде некомфортно. За допомогою схеми «подвійна змійка» можна знизити тепловтрати: трубу з охолодженою водою покладіть у проміжки між гарячими трубами. Укладання «змійкою» складніше, ніж укладання «спіраль»: через вигин труб у 180 градусів при монтажі доводиться робити крок між трубами в 20 см — у 2 рази більше, ніж у «спіралі».

Михайло Краєв

У зовнішніх кімнатах укладайте труби «змійкою» — від вікон або холодних стін до центру, щоб кімната прогрівалася рівномірно. У внутрішніх кімнатах використовуйте схему спіраль. У коридорі чи вузькій кімнаті простіше класти труби «змійкою», а напівкруглих чи квадратних приміщеннях — по спіралі.

Які труби вибрати

Для водяної підлоги підходять три види труб:

  • Мідні труби служать до 50 років. Вони пластичні, але дорогі, тому їх рідко використовують. Перш ніж заливати мідні труби стяжкою, їх потрібно обов'язково закрити гофрою, щоб вони не псувалися через луг у бетоні. Не встановлюйте мідні труби, якщо у вас кисла або лужна вода, тому що вона вдвічі скорочує термін їхньої служби. Оптимальним для води вважається показник pH 7.
  • Металопластикові труби прослужать 10–50 років залежно від якості виробництва. Проте коштують вони в 15–20 разів дешевше за мідні. Вони не виділяють токсичних речовин при нагріванні, легкі за вагою та в монтажі, стійкі до корозії.
  • Труби із зшитого поліетилену PEX – надійні та зносостійкі, витримують температуру до 95 градусів. Для теплих підлог частіше вибирають маркування PE-Xb та PE-Xс: вони еластичні та мають менший радіус вигину. Сьогодні труби зі зшитого поліетилену — найтехнологічніший матеріал для водяної теплої підлоги.

До закупівлі труб потрібно розрахувати їх кількість за формулою: активну площу обігріву в квадратних метрах розділити на крок укладання в метрах, а потім додати розмір загинів і відстань до колектора. Фахівці рекомендують вибирати крок укладання в діапазоні від 10 до 30 см, чим він менший, тим тепліше буде підлога. При діаметрі труб 16 мм він зазвичай дорівнює 15-20 см, при діаметрі 20 мм – 30 см.

Однак на результат впливає ще маса параметрів: товщина стяжки, покриття для підлоги, тепловтрати, щільність теплового потоку. Ігнорувати ці фактори не можна, тому обчислити потрібну кількість труб допоможе майстер. До нього ж можна звернутися за схемою укладання та колекторного вузла, за якою ви зробите монтаж.

Монтаж теплої підлоги: покрокова інструкція

Теплу підлогу кладуть на максимально рівну поверхню, тому заздалегідь подбайте про те, щоб на чорновій стяжці не було перепадів та тріщин.

На вирівняну чорнову стяжку покладіть гідроізоляцію, яка захищатиме підлогу від вогкості. Укладіть рулони мембрани або поліетиленової плівки товщиною 200 мкм один на одного з нахлестом 10 см, а стики проклейте будівельним скотчем. Гідроізоляція має заходити на стіни на 15-20 см.

На гідроізоляцію покладіть утеплювач, наприклад пінопласт або екструдований пінополістирол завтовшки 3-5 см.

Обклейте підлогу демпферною стрічкою по периметру.Вона потрібна для того, щоб компенсувати розширення стяжки при перепадах температури.

На утеплювач по всій площі кімнати покладіть сітку, щоб зробити «пиріг» підлоги міцнішим. Арматурну сітку можна замінити на мати з бобишками: це полегшить укладання. Мати зроблені з пінополістиролу, тому створюють додатковий шар, що утеплює, а щоб зафіксувати трубу, достатньо просмикнути її через бобишки (комірки).

Встановіть колекторну шафу і розмістіть в ній колекторний вузол, через який у труби надходитиме вода. Першу трубу підключіть до крана через фітінг.

Почніть класти труби опалення на сітку, закріплюючи їх нейлоновими хомутами через кожний метр. Всі труби повинні бути одного діаметра: 16, 17 або 20 мм, – інакше в місцях стиків можуть утворитися протікання. У труб цих діаметрів найкраща теплопередача, вони забезпечують оптимальну швидкість циркуляції води та гідравлічний опір. Не затягуйте петлі надто сильно: труби повинні залишатися вільними. Дотримуйтесь радіуса вигину: він повинен дорівнювати 5 діаметрам вашої труби. Тобто, якщо ви використовуєте трубу діаметром 16 мм, радіус вигину дорівнюватиме 16 * 5 = 80 мм. Якщо зігнути трубу сильніше, тобто скоротити радіус вигину, вона може луснути.

Кладіть труби згідно зі схемою, а потім поверніться з другим кінцем труби назад до колектора. Обріжте трубу і приєднайте до зворотної сторони. За таким же принципом покладіть решту труб (контурів). Довжина одного контуру не повинна перевищувати 100 м, щоб насосу вистачало потужності для циркуляції води.

Перш ніж залити підлогу бетоном, потрібно перевірити, чи працює система. Наповніть труби холодною водою та підключіть до гребінки подачі циркуляційний насос.Увімкніть його, щоб отримати тиск у 2,5 бар, тобто приблизно в 2 рази вище звичайного. Залишіть підлогу на 2-3 дні: якщо за цей час не з'явиться протікання, значить, підлога справна і можна переходити до стяжки. А якщо десь просочилася вода, відкачайте її із труб компресором. Для цього перекрийте всі контури в колекторному вузлі та підключіть шланг до зливного крана на гребінці, а інший його кінець направте у відро. Підключіть компресор до труби в будь-якому зручному місці, наприклад, замість манометра або терморегулятора. Він закачуватиме повітря в систему і видуватиме воду через шланг у відро. Увімкніть компресор і по черзі відкривайте кран кожного контуру на подачі та звороті (не разом, а окремо). Коли відкриєте перший контур, переконайтеся, що шланг спрямований у відро і відкрийте зливний кран. Після того, як в системі впаде тиск, закрийте кран і зачекайте, поки вода знову накачається, потім повторіть дії і так до повного осушення контуру. Закрийте перший контур і повторіть процес з усіма іншими трубами. Коли всередині не залишиться води, замініть трубу або фітинг, що протікає, і знову перевірте.

Приготуйте цементний розчин згідно з інструкцією на упаковці та залийте зверху на труби. Найкраще за теплоізоляційними властивостями підходить марка цементу М150-М300. Цементний шар добре акумулює тепло, поступово розподіляючи його від труб до поверхні. Навіть коли вода в трубах остигає, стяжка продовжує гріти підлогу. Виробники стяжки рекомендують заливати труби шаром не менше 5 см, а краще 8 см. Шар менший за 5 см – занадто тонкий, і через нього відчувається, в яких місцях проходить контур. Це називається "ефект зебри", коли на підлозі явно відчутні холодні та теплі смуги.Бетонна стяжка сохне близько 30 днів – у цей час не можна включати теплі підлоги.

При необхідності стяжку додатково вирівняйте шліфувальною машиною і покладіть фінішне покриття: термостійкий ламінат, плитку або керамограніт.

Резюме

Тепла водяна підлога може стати основним джерелом опалення або доповненням до радіаторів у кімнаті. Яку б схему та матеріал для труб ви не вибрали, це простий та порівняно бюджетний спосіб створити в будинку затишок та комфортний мікроклімат. З установкою системи можна впоратися самостійно, якщо довірити етап розрахунку та проектування майстру. Так вам не доведеться розбиратися у формулах, а при монтажі не буде зайвих чи відсутні деталей. Дотримуйтесь рекомендацій щодо кроку укладання та радіусу вигину. А якщо припустилися помилки, не хвилюйтеся: поки не залили стяжку, є шанс все виправити.

Трубопровід теплої підлоги – як укласти, закріпити

Протяжність труб теплої підлоги може досягати кілометра і більше — 10 -15 контурів по 60 – 90 метрів. При укладанні труб такої довжини за схемами «равлика» та «змійка», важливими стають питання технологічності процесу, надійності та простоти закріплення, правильності розмітки. Від цього залежить як швидкість і вартість виконання, а й працездатність системи надалі.

Які труби використовують

У більшості випадків для теплої підлоги використовується гнучка труба діаметром 16 мм. Найчастіше – це металопластик, тобто. труба із зшитого поліетилену із шаром алюмінієвої фольги. Такі труби пропускають кисень із повітря в теплоносій у мінімальних кількостях. Також використовують трубу із зшитого поліетилену одношарову покриту спеціальним полімерним кисневим бар'єром EVOH. Тут можливі варіанти з підробками та суперечки щодо якості цього бар'єру.Але труба популярна через дешевизну. Може використовуватися труба і без бар'єру, найдешевша, але…

  • Площа поверхні труб теплої підлоги дуже значна, тому вони є своєрідним кисневим насосом. Якщо не подбати про надійний кисневий бар'єр, то максимальна шкідлива дія кисню на теплообмінники, колектори та інші металеві елементи забезпечена.

Гнучка труба без шару алюмінію

Основні схеми укладання

Трубопровід теплої підлоги укладають равликом або змійкою. У схемі "Змійка" всі кути повороту труб 180 градусів, але на вигляд вона "проста". У схемі «Слимак» кути повороту в основному 90 градусів, але він представляється багатьом як «складний», тому що потрібно розраховувати кількість витків та проміжки між ними.

  • Досвідчені монтажники віддають перевагу равлику. Формування поворотів на 180 град у змійці витратно за трудомісткістю та матеріалами, вимагає більше точок закріплення, є ризик поламати трубу, оскільки крок невеликий – 150 – 200 мм.

Схеми укладання трубопроводу

Як швидко і правильно укласти равлик

Равлик укладається кільцями до центру, де труба двічі повертає на 180 градусів і потім укладається від центу до країв між покладеними петлями. Завдання — швидко визначити, де потрібно робити трубою поворот, щоб сформувати равлик з рівномірним кроком укладання (?).

Або як підібрати крок укладання такий, щоб равлик рівномірно розподілився між двома стінами. Домашні майстри роблять повну розмітку на підлозі всіх петель, що дуже довго.

Укладання теплої підлоги равликом

  • Щоб равлик сформувався при укладанні, ширина і довжина найбільшої петлі повинні бути кратними непарною кількості кроків укладання. Наприклад, крок укладання 20 см. Тоді між трубами «від повороту до повороту» має бути або 7, або 9, або 11, або 13 разів по 20 см.Тоді в центрі равлика виявиться місце, щоб розгортатися на 180 град і намотувати витки у зворотну, і труба «не впереться сама в себе».

Способи кріплення труби теплої підлоги до основи

Існують 3 основних способи закріплення труби до основи.

  • Укладається металева сітка, труба прив'язується до неї пластиковими хомутами, що дешево. Багато фахівців пропонують піднімати сітку над утеплювачем на підкладках 1 см завтовшки, щоб вона опинилася в тілі стяжки та служила армуванням. Але процес прив'язки хомутиками є найбільш трудомістким. Незважаючи на це, спосіб поширений через дешевизну.

Кріплення теплої підлоги до сітки

  • Другий спосіб полягає у застосуванні спеціальних матів для теплої підлоги з рельєфом у вигляді бобишок. Трудомісткість укладання труб тут найменша, але вартість рельєфного утеплювача підвищена, що робить спосіб, що рідко зустрічається.

Тепла підлога покладена на матах

  • Третій спосіб – пристібання до полістиролу за допомогою пластикових якірних скоб. Це найбільш швидко та технологічно. Потрібно використовувати спеціальний степлер для дужок – таккер, тому спосіб доступний лише фахівцям-монтажникам, які на ньому зазвичай наполягають.

Закріплення трубопроаодва такером

Який спосіб кріплення найдешевший

Якірна скоба оцінюється приблизно 2,5 рублів. На пристойний об'єкт їх може знадобитися близько 5 тис. шт., – означає близько 10 тис. руб за матеріали для кріплення. Металева сітка і нейлонові стяжки будуть приблизно в тугішу ціну або дорожче – залежить від діаметра прута. Але виконання такого обсягу робіт вручну на металевій сітці буде дорожчим у порівнянні з пристібуванням труби дужками — приблизно в 3 рази більше трудомісткості. Якщо застосовувати дорогі пухирчасті мати, – у 2 – 3 рази менше трудомісткості порівняно зі скобами.

Кріпимо труби скобами

Як розмотувати трубу

Бухти 500 – 600 метрів труб важкі, щоб їх зручно було розмотувати, потрібно використовувати спеціальний пристосування – «розмочок», що представляє собою обертову основу. Це також професійний інструмент, але його не складно виготовити і самостійно, з крісла, що обертається, наприклад, з автомобільної маточини, наприклад.

розмочок для укладання труб

Катати ж бухту по підлозі або прокручувати вручну занадто трудомісткий і тривалий процес, що тягне за собою ймовірність пошкодження самої труби.

розмотування труб теплої підлоги

Бухта укладається на оберталку, кінець труби закріплюється на колекторі, до обороту, наприклад. Потім транзитна ділянка від колектора до контуру укладається в утеплювачі в штробі, або можна укласти транзитну трубу без утеплювача в прорізі пенолістиролу, потім підпінити. Потім укладається і пристібається зовнішня петля вздовж стін з потрібним відступом, потім робиться поворот у потрібному місці на равлик, накручується равлик і надійно пристібається, щоб не задиралися петлі. Потім труба підводиться назад до колектора, вимірюється потрібна довжина для підключення та обрізається. Весь цей час труба просто змотується з основи, що обертається.

Related Post

Чищення омивача скла: як вибрати найкращий засібЧищення омивача скла: як вибрати найкращий засіб

Омивач скла – це важливий елемент автомобільного обладнання, що забезпечує хорошу видимість під час руху. Однак, щоб він виконував свою функцію якнайкраще, необхідно регулярно підтримувати його в чистоті та справності.

В якій білизні міряти весільну сукню?В якій білизні міряти весільну сукню?

Білизна під будь-яку весільну сукню Найфункціональніша білизна для будь-якого виду сукні стане бюстгальтер – танформер. Бретелі такого бюстгальтера можна не лише відстібати, а й налаштовувати їхній рівень за фасоном сукні.