Як користуватись сифоном без груші

Зміст:

За бажання можна обійтися без груші. Для цього шланг із підключеним сифоном слід перетиснути нижче акваріума, а самим сифоном кілька разів зачерпнути воду з акваріума (до заповнення верхньої частини шланга та сифона водою). Далі відпускаємо шланг, і вода самопливом починає витікати. Тепер можна починати очищення ґрунту.16 березня. 2016р.

Як чистити дно акваріума без сифону?

Якщо ж чистити грунт без сифону, то можна просто промити його під проточною водою.

  1. Грунт дістається з акваріума.
  2. Насипається у цебро.
  3. Промивається при максимальному натиску, поки не вимиється весь бруд.
  4. Найкраще надіти гумову рукавичку і періодично перемішувати грунт у відрі.

Як правильно працювати із сифоном?

Експлуатація

  1. Сифон необхідно перевернути головкою донизу.
  2. М'яко натисніть на важіль. І вуаля, перед вами ніжна повітряна хмара натуральних вершків, які буквально кілька хвилин тому були звичайною рідиною.
  3. Якщо консистенція недостатньо густа або щільна, струсіть крем ще раз.

Як сифонити ґрунт з живими рослинами?

Однак в акваріумі з живими рослинами потрібно стежити за чистотою ґрунту, збираючи опале листя, залишки корму, трупи риб та інші забруднення з його поверхні. Зручно проводити цю процедуру спільно з регулярною заміною води, рухаючи шлангом на відстані 2-3 см від поверхні ґрунту.

Акваріумістика
Сифон для акваріума: різновиди, специфіка використання

Сифон для акваріума без груші, як користуватися. Що таке сифон? Як вибрати цей інвентар для бару

В ході життєдіяльності рибок та іншого населення вашого акваріума, що знаходиться на його дні грунт поступово засмічується сміттям, що осідає: частинками рибного корму, фекаліями та іншим брудом. Ігнорувати це явище не можна: засмічений ґрунт незабаром може закиснути, а в ємності насичуватиметься токсичними нітритами та аміаком, через що його мешканці можуть просто загинути. Якщо акваріумний апокаліпсис у ваші плани поки не входить – доведеться зайнятися очищенням грунту від сміття, що накопичилося. Цей процес називається сифоном, а пристрій, що використовується для цієї мети – сифоном для акваріума.

Сифон для акваріума: принцип дії

Що таке сифон? Говорячи простою мовою – це звичайний насос. Слово сифон може позначати також явище розрідження в кінці будь-якої труби. Власне, обидва ці поняття досить повно розкривають значення сифона як інструменту для викачування рідини.

А в нашому випадку рідина (вода) викачується разом із брудом та відходами. Зі сказаного слід, що основна частина даного пристрою – це всмоктувальна трубка.

Основний принцип дії будь-якого акваріумного сифону досить простий:

  • один кінець шланга або трубки опускається впритул до акваріумного ґрунту,
  • а інший повинен бути якомога нижчим за рівень дна із зовнішнього боку банки над якоюсь чистою ємністю.

Залишається створити розрідження в трубці, але і це нескладно. Будь-який досвідчений автомобіліст хоча б раз у своїй практиці відкачував бензин із бензобака машини за допомогою звичайного гумового шланга, створюючи в ньому розрідження при всмоктуванні повітря ротом. Так само можна зробити і при запуску акваріумного пилососа.

Вода зі сміттям самопливом надходить у трубку і зливається у підготовлену ємність.Залишилося лише дати брудній воді відстоятися, злити очищену воду назад у акваріум, а бруд видалити.

Нічого складного немає, а всі інші удосконалення та допоміжні пристрої професійних сифонів для чищення ґрунту можна віднести до результатів науково-технічного прогресу.

Опис

Акваріумний сифон для чищення є конструкцією у вигляді довгого шлангу з трубкою на кінці. Він діє за принципом пилососу: втягує воду, ґрунт та бруд. Завдяки спеціальній сітці, розташованій на кінці, частинки ґрунту не затягуються усередину. Крім того, вони просто осідають через свою вагу.

Який сифон вибрати? Є кілька різновидів, які мають свої переваги:

Механічний

Вони можуть бути оснащені спеціальною грушею, за допомогою якої починає хитатися вода. На кінці – прозорий пластиковий циліндр або вирва. Прозорі стінки необхідні для того, щоб у разі неполадок (попадання каміння, дрібних рибок, равликів) терміново зупинити роботу та вжити заходів. Використання механічного сифона потребує зливу води. Тому, придбавши пристрій, розрахуйте правильно довжину шланга.

Для початку чищення ґрунту необхідно кілька разів натиснути грушу або, якщо її немає, втягнути повітря ротом.

Електричний

Електросифон працює на батарейках, і при використанні злив води не відбувається. Також в електричному сифоні немає шланга, що, безперечно, полегшує використання. Зазвичай такий пристрій складається з пластикової прозорої склянки, інтенсивність потоку можна регулювати. Вода відразу очищається і повертається в акваріум, тоді як бруд осідає у відсіку-пастці.

Але у електросифона є головний мінус – їм можна чистити акваріуми не глибше півметра.В іншому випадку вода опиниться на батарейках, і пристрій вийде з ладу.

Найголовнішим елементом у збиранні сифона для акваріума своїми руками є шланг. Для ємності в 100 л підійде трубка діаметром 10 мм. Якщо використовувати товщі, то під час «прибирання» можна і не помітити, як більшість води виллється у відро раніше, ніж ви очистите дно. Щоб захистити вас від подібних неприємностей у нашому майстер-класі ми покажемо вам як зробити сифон для акваріума на 50 л з предметів, які напевно є в будинку у кожного. Для цього нам знадобиться:

  • шланг діаметром 5 мм – 1 м;
  • пластикова пляшка від води – 1 шт;
  • шприц 10 кубиків – 2 шт;
  • ізоляційна стрічка;
  • латунний вихід під шланг – 1 шт;

Робимо сифон для акваріума своїми руками

  1. Спочатку беремо шприци, виймаємо з них поршень і знімаємо голку.
  1. Ножем по обидва боки обрізаємо всі виступи з одного шприца, щоб вийшла трубочка.
  1. Беремо другий шприц і обрізаємо ножем лише частину, до якої входив поршень. У місці, де кріпилася голка, прорізаємо дірку діаметром 5 мм.
  2. Трубочки, що виходять, з'єднуємо разом в одну за допомогою ізоленти. При цьому частина шприца з отвором має бути зовні.
  1. У цей же отвір вставляємо шланг.
  2. Беремо пластикову пляшку і в кришечці прорізаємо отвір завтовшки 4,5 мм.
  3. У отвір вставляємо латунний вихід під шланг.
  4. До виступу латунного виходу приєднуємо інший кінець шланга.
  1. Наш саморобний сифон для акваріума готовий.

Щоб наш пристрій запрацював, достатньо занурити в ґрунт широкий кінець шланга і стиснути пляшку.Коли з'явиться зворотний потяг, і сміття з дна почне підніматися по шлангу вгору, пляшку можна відкрутити від кришки, кінець шланга опустити у відро, і вуаля, зроблений своїми руками сифон для акваріума дійшов. Після такого чищення кількість води, яка вилилася зі сміттям, необхідно заново заповнити свіжою.

Професійні пристрої: короткий огляд

Виробники акваріумного обладнання пропонують широкий вибір сифонів для чищення ґрунту різних видів – дорогі та дешеві; механічні, електричні на батарейках та з живленням від побутової мережі; малої, середньої та високої потужності; з клапанами та відстійниками, і т. п. Часом відразу важко зрозуміти, який прилад потрібно купити.

Найголовніше – не поспішати та вдумливо визначити саме ту марку, яка підходить для кожного конкретного випадку.

EHEIM . Якщо акваріуміст є фанатом високотехнологічних технічних систем, він напевно зверне увагу на продукцію відомої німецької компанії EHEIM. Електричний сифон EHEIM (на батарейках) при вазі всього 630 г ефективно чистить ґрунт без зливу акваріумної води, очищену воду він одразу повертає в акваріум.

Краї всмоктувальної трубки мають перфоровану зубчасту форму, що дозволяє зберегти коріння водних рослин. Розрахований такий прилад для акваріумів ємністю до 200 літрів із висотою стінок до 0,5 метра.

HAGEN – Німецька компанія, яка традиційно знаходиться в ряді лідерів з виробництва сифонів. Лінійка пристроїв для чищення цієї фірми дуже велика, а ціни можуть задовольнити практично будь-якого покупця.Так, електричний прилад Hagen Marina Aqua Vac здатний не тільки ефективно та дбайливо очистити донний субстрат, але і є чудовим помічником при проведенні підмін води завдяки 7-метровому заливному шлангу, який входить у комплект поставки. Щоправда, вартість такого приладу досить висока, близько 6 тис. рублів.

Для тих, хто хоче заощадити на сифоні, ця фірма пропонує компактний пристрій, запуск якого здійснюється за допомогою звичайної гумової груші. У цьому випадку для збору води, що зливається, потрібна окрема ємність, встановлена ​​нижче рівня акваріума. Ціна такого сифона лише в межах 600 рублів.

Тетра . Знайшли своїх покупців та прилади відомої фірми TETRA, яка забезпечила акваріумістів сифонами різної потужності. Наприклад, модель TETRA GC50 здатна добре прочистити ґрунт навіть у 400-літровому акваріумі, а модель GC30 дуже зручна для банок малої ємності – до 60 літрів. Природно, вартість таких очищувачів різна, але загалом сифони TETRA – це бюджетний варіант за досить високої німецької якості.

AQUAEL . Спеціалісти також рекомендують продукцію польської компанії AQUAEL. Легкі, надійні та ефективні очищувачі ґрунту цієї марки давно вже стали серйозними суперниками німецьких сифонів. Один із основних плюсів поляків – нижча ціна.

Сифон – це простий шланг з помпою та насадкою. З його допомогою проводиться заміна, оновлення частини води в акваріумі, яку рекомендується проводити щотижня для підтримки оптимальних умов проживання, зазвичай це не більше чверті всього обсягу.Крім того він служить для очищення ґрунту від відходів життєдіяльності, що зручно поєднувати з оновленням води – зливаючи воду одночасно очищаючи ґрунт, водячи насадкою по дну акваріума. Сифон можна виготовити самостійно або купити.

Крок № 1. Визначити, скільки води зливаємо

Крок № 2. Переконайтеся, що шланг відповідного розміру

Сифон по довжині повинен мати достатню довжину і мати гарну гнучкість, щоб не перегинатися в самий не підходящий момент, перекриваючи воду. Діаметр трубки бажано не менше 1 см. Як правило, куплений сифон задовольняє всі вимоги.

Крок № 3. Приєднайте насадку

Приєднайте тверду насадку до трубки. За допомогою неї проводиться очищення ґрунту, через широку горловину засмоктуються органічні відходи, але не частинки ґрунту.

Існують насадки для делікатного очищення ґрунту та рослин, безліч невеликих отворів запобігають пошкодженню або вириванню рослин із ґрунту.

Крок № 4. Вимийте руки

Ретельно промийте руки з милом, щоб до акваріуму не потрапили можливі забруднювачі.

Крок № 5. Зануріть кінець шланга з насадкою в акваріум

Повільно помістіть край трубки з насадкою у воду і опустіть його до дна.

Крок № 6. Помістіть другий кінець шланга у відро

Для нормального функціонування людського організму необхідно щодня 1.5-2 л води. Звичайно, можна пити звичайну кип'ячену з-під крана або купувати бутильовану. Однак іноді дуже хочеться побалувати себе чимось смачненьким і незвичайним. Ось тут і прийде на допомогу сифон для газування води. Прямо вдома ви зможете готувати шипучі корисні напої з будь-яким смаком.

Переваги використання сифону

У радянські часи подібні пристрої були дуже популярними.Були вони не надто красиві, зате зручні і досить надійні прилади. Сьогодні мода на сифони для газування знову повертається. Згідно з дослідженнями онкологів, вживання газованих напоїв, придбаних у магазині, може призвести до розвитку раку підшлункової залози. Адже ніхто не знає, що саме додають виробники у свої напої. Одне прочитання етикетки якоїсь недорогої російської шипучки може шокувати жах через безліч хімічних формул у назві інгредієнтів. Можливо тому і відродився інтерес до такого обладнання, як сифон для газування води. Адже приготувавши шипучку в домашніх умовах, можна повністю впевненим у її якості.

Ще однією безперечною перевагою сифонів є те, що напій у них може зберігатися без втрати газу дуже довгий час. Звичайна газировка видихається за кілька годин.

Принцип роботи

Використовувати такий пристрій, як сифон для газування води, гранично просто. Попередньо відкручується захисний клапан угорі, а потім на його місце вкручується. Процедуру цю слід проводити акуратно. Балончик повинен йти строго по різьбленню. У цьому випадку голка, розташована всередині сифона, проткне його мембрану перпендикулярно. Після того, як це станеться, газ почне надходити всередину, насичуючи воду. Далі все дуже просто. Щоб налити води в склянку, потрібно просто натиснути кнопку зверху. Рідина сама потече з носика. Відбувається так тому, що у верхній частині пляшки газом створюється підвищений тиск. Таку саму конструкцію мав і сифон для газування води СРСР.

Правила використання

При експлуатації пристрою слід дотримуватися деяких рекомендацій. Адже балон і сам сифон під тиском і при неправильному використанні можуть навіть вибухнути. Найголовніше – не можна наповнювати ємність до самого верху. У сифоні має залишатися вільне місце газу. У сучасних моделях для забезпечення безпеки використання передбачено спеціальний клапан. Якщо спробувати налити всередину сифона води більше, ніж належить, надлишки просто випливуть із носика. Зрозуміло, найкраще набувати саме такої безпечної моделі.

При наливанні води та в процесі газування вкрай не рекомендується перевертати сифон або нахиляти його. Використовувати можна лише зазначені виробником заправні балончики. Під час приготування напою не варто надто низько нахилятися над сифоном. Також не рекомендується дозволяти користуватися цим виробом дітям. Вода, що наливається в сифон, повинна бути холодною. Теплу використовувати не можна.

Корпус у сучасних сифонів може бути виконаний із пластику або нержавіючої сталі. Другий різновид пристроїв вважається безпечнішим. Та й виглядають подібні моделі дещо солідніше. Зрозуміло, і вартість у них вища.

Класичні сифони

На даний момент у магазині або Інтернеті можна придбати лише два типи сифонів. Вище було розглянуто принцип роботи класичного варіанта. Перевагою подібних моделей можна вважати насамперед простоту експлуатації та невисоку вартість. Придбати подібний пристрій можна не більше ніж за 2-4 тис. рублів. Однак сифон для такої конструкції має деякі недоліки. Головним вважається необхідність періодичної купівлі нових балончиків. Одного вистачає лише на 1 літр води.Продають балони в упаковках по 10 шт. і коштують досить дорого (близько 500 р).

Таким чином класичний сифон підійде лише для сімейного або індивідуального використання. Для великої компанії напій достатньої кількості з його використанням не приготуєш.

Моделі з балоном

Основними конструктивними особливостями таких пристроїв є невеликі розміри та наявність вбудованого балона із газом. Їхньою основною перевагою в порівнянні з класичними моделями є повна безпека. Балон розрахований на 60 літрів, а отже, за бажання може використовуватися на будь-якій вечірці. Ще однією перевагою подібних сифонів є можливість регулювання ступеня газації. Зазвичай виробники передбачають три ступені насиченості води. Домашній сифон для газування води такої конструкції особливо зручний тим, що одного балончика зазвичай вистачає на 1-1,5 року.

До недоліків моделей з великим балоном відносять насамперед те, що заливати в них щось ще, крім води, не можна. Тобто із сиропом у такому сифоні не приготуєш. Однак за бажання можна налити трохи сиропу в склянку, заповнити його доверху шипучкою і все перемішати. Вийде звичайне солодке газування.

Екологічні сифони

Цей різновид вважається найзручнішим і надійнішим. Однак і коштують екологічні сифони досить дорого. Зазвичай такі моделі додатково забезпечуються безліччю різних аксесуарів. До основних особливостей конструкції можна віднести наявність одноразових балончиків, виготовлених із екологічно чистих матеріалів. Коштують вони дуже дорого, але й газування такі сифони готують буквально за лічені секунди.

Популярні марки: Sodastream

Сифони на російський ринок сьогодні постачають багато компаній. Sodastream (Ізраїль) – одна з найпопулярніших на даний момент марок. Це дуже надійні та зручні у використанні моделі. При досягненні нормального рівня газації сифон для газування води Sodastream подає власнику випуску кілька модифікацій пристроїв цієї марки. Кожна з них має об'ємний балончик на 60 л, що розташовується всередині корпусу. Вартість моделей цієї марки – близько 5000 грн. Заміна балона обійдеться приблизно 2000 р.

Сифони Isi

Виготовляються пристрої цієї марки в Австрії. Випуск сифонів для газування компанія Isi розпочала чи не з моменту їхнього винаходу. Крім надійності та високої якості виконання, моделі цієї марки відрізняються дуже гарним дизайном.

Про те, що потрібно очищати воду, напевно, знає кожен акваріуміст, навіть початківець. Однак далеко не все в курсі, що таке сифон для акваріума і навіщо він взагалі потрібний. У цій статті намагатимемося заповнити таку прогалину.

Необхідність

Сифон для акваріума потрібен для очищення ґрунту, тому його ще називають ґрунтоочисником. Справа в тому, що в міру вмісту рибок, корм, який вони не встигають доїсти, екскременти, залишки рослин та інше призводить до замулювання ґрунту. Підсумком стає утворення в ньому сірководню та аміаку, що може навіть спричинити загибель акваріумних рибок.

Саме тому потрібно періодично здійснювати очищення ґрунту в акваріумі. Проте, є один нюанс. Зазвичай ґрунт не чистять, якщо акваріум тотально засаджений рослинами (мохом і т. д.), оскільки без пошкоджень рослин тут не обійтися. Крім того, мул таки містить поживні для рослин речовини. Але якщо є відкриті ділянки, то прочистити їх все ж таки потрібно.

Щодо періодичності, то тут думки різняться – від 1 разу на тиждень, до 1 разу на кілька місяців.

Чим чистити ґрунт?

Раніше, коли сифонів для акваріумів у продажу не було, акваріумістам доводилося виймати весь ґрунт, ретельно його промивати, а потім знову укладати назад. Але такий метод дуже трудомісткий, забирає багато часу, а ще це провокувало загибель корисних бактерій та активний розвиток хвороботворних.

Нині все набагато простіше. У будь-якому акваріумному магазині представлені різноманітні очищувачі грунту. Отже, купити сифон для акваріума не проблема.

Типи сифонів для акваріума

Грунтоочисники діляться на 2 великі групи:

  1. Механічні – вони складаються із шланга, лійки, що занурюється у воду, та груші, яку потрібно качати рукою. Вода зливається в заздалегідь підготовлену ємність. Однак важливо стежити за рівнем в акваріумі, щоб не злити дуже багато.
  2. Електричні – пристрій пропускає рідину через фільтр, де осідає весь мул та сміття. Працює від мережі чи батарейок. Є моделі, як зі зливом води, так і без нього.

У питанні, який сифон для акваріума кращий, єдиної думки немає. Деякі віддають перевагу механічним виробам за їх простоту, невибагливість і дешевизну. Крім того, вони не залежать від батарейок. Інші ж вибирають електричні очищувачі грунту, так як вони зручніші і роблять весь процес куди простіше.

Єдиний момент – якщо ви боїтеся разом з мулом засмоктати в очисник молюсків, краще оберіть модель, оснащену сіткою.

Чищення ґрунту

Щоб почистити ґрунт у акваріумі сифоном, потрібно озброїтися цим пристроєм, а його вирву опустити у воду.Якщо ви користуєтеся очищувачем грунту зі зливом води, другий кінець шланга повинен бути нижче акваріума, щоб рідина стікала, хоча при використанні електричного приладу це необов'язково.

Злити воду необхідно відстояти, після чого можна вилити її назад.

Кожен знає, що у акваріумі завжди потрібно підтримувати ідеальну чистоту. Вона необхідна як збереження естетичної краси акваріума, а й корисна хорошого самопочуття його жителів. Найуніверсальнішим і найпростішим способом очищення ґрунту є встановлення сифона.

Акваріумісти-початківці не завжди приділяють увагу вибору і купівлі сифона, вважаючи це зайвим витратним елементом, і даремно.

У ході життєдіяльності рибок та інших мешканців водної фауни дно поступово засмічується частинками не з'їденого корму, фекаліями та іншим дрібним сміттям. Ігнорувати цей факт не можна. Засмічений ґрунт швидко почне закисати, насичуючи воду токсичними речовинами та аміаком, що зрештою призведе до загибелі рибок.

Звичайно, можна підтримувати чистоту самостійно: постійно міняти воду, очищати стінки конструкції, промивати рослини та гальку. Але цей процес досить трудомісткий, забирає багато часу і для рибок не принесе ніякої користі, тільки стрес.

Принцип роботи

Цей прилад є вигнутою трубкою з наконечником. Принцип його роботи можна порівняти із звичайним насосом або пилососом, який викачує рідину з ємності разом із частинками відходів та брудом.

  • Один кінець трубки опускається на дно впритул до гальки, а інший розміщується із зовнішньої поверхні над якоюсь ємністю.
  • Для того, щоб насос почав працювати, слід створити розрядження в трубці, яку потрібно буде наповнити водою.Багато сучасних пристроїв оснащені спеціальною грушею для подачі води. Якщо її немає, можна обережно підняти рідину в трубці, втягнувши повітря губами.
  • Рідина буде витікати і наповнювати ємність до тих пір, поки її рівень знизиться до краю вигнутої трубки і в неї потрапить повітря.

Які бувають?

В даний час в магазинах представлені прості механічні моделі та електричні. У чому їхня відмінність?

  1. Механічні складаються зі шланга різної довжини (залежно від моделі) та двох наконечників. Можуть бути оснащені м'якою грушею, яка запускає процес зливу води та краном. Для зливу рідини використовується цебро або таз.
  1. Електрічні – Найсучасніші, працюють від батарейок. Принцип функціонування тут трохи відрізняється та нагадує компактний пилосос. Вода не викачується в ємність, а проходить через сифон, очищається і надходить назад. Бруд осідає у спеціальному відсіку (пастці). Перевага таких пристроїв у зручності використання, а недолік у тому, що вони підходять для чищення лише невеликих ємностей.

Переваги і недоліки

Пристрій значно спрощує процес догляду за акваріумом, допомагає виводити зайву органіку, бруд і відходи, запобігає закисанню грунту. Ці ділянки небезпечні для мешканців водної фауни, оскільки на них оселяються небезпечні гнильні бактерії, завдаючи непоправної шкоди здоров'ю.

У чому недоліки пристрою?

  • У поводженні з сифоном потрібно бути обережним, оскільки наконечник може випадково травмувати коріння рослин.
  • Уявляє небезпеку він і для дрібних мешканців (рачків, рибок), які можуть випадково потрапити усередину наконечника.Деякі моделі оснащені спеціальною сіткою на його кінці, що дозволяє уникнути цієї проблеми, а також забивання трубки дрібною галькою.
  • У процесі роботи пристрою зменшується здатність до біофільтрації, оскільки ушкоджується колонія бактерій нітрифікуючих, що мешкають у верхніх шарах грунту.
  • Потрібно знати, що разом із відходами виводяться і поживні елементи, які корисні для рослин.

Робимо своїми руками

Щоб позбавити себе зайвих витрат можна зробити цей пристрій самостійно в домашніх умовах, використовуючи найпростіші підручні матеріали. Саморобний сифон не поступатиметься за характеристиками покупного механічного пристрою. Підготовляємо матеріали:

  • трубку діаметром 5 мм та 45-50 см завдовжки;
  • два медичні шприци об'ємом 10 мл;
  • пластикову пляшку із вод пива або газованих напоїв;
  • латунний вихід для шланга;
  • ізоленту та кухонний ніж.

1. Беремо шприци, знімаємо з голки та витягуємо поршні.

2. З двох сторін акуратно зрізаємо виступи з першого шприца, щоб зробити рівну трубочку, а з другого шприца зрізаємо тільки частину, в яку було вставлено поршень.

3. Тепер потрібно зробити дірку діаметром 4,5 мм там, де знаходилася голка і з'єднати заготовлені зі шприців трубочки за допомогою ізоленти.

4. Зверніть увагу, що зроблений отвір повинен виходити назовні. В нього ми вставляємо шланг.

5. Потім беремо пластикову пляшку. Потрібно зробити отвір у кришці 5 на 5 мм та вставити в нього латунний вихід під шланг.

6. Залишається приєднати інший кінець шланга до латунного виступу і наш пристрій готовий.

Щоб запустити роботу пристрою, потрібно завантажити широкий кінець трубки у воду і натиснути на пляшку.Коли з'явиться тяга, можна відкрутити від пляшки кришку і інший її кінець опустити у відро.
Порада: Можна вдосконалити пристрій, прикріпивши до саморобного пристрою медичну грушу (клізму, спринцівку). Тоді не доведеться дмухати в шланг, а достатньо лише 3-4 рази стиснути руками грушу і механізм прийде в роботу.

Так само ви можете зробити сифон дотримуючись інструкцій з відео курсу

Огляд готових

У відділах товарів для акваріумістів представлений широкий вибір пристроїв різних фірм. Розглянемо деякі з них.

  • Xilong з грушеюмеханічний прилад, що складається з трубки, наконечника та гумової груші. Найпростіший і бюджетніший варіант, вартість якого становить 130-150 рублів. Підходить для невеликих конструкцій. Виробник – Китай.
  • Xilong B з грушею та краном аналогічна механічна модель, але більш удосконалена на відміну першого варіанта. Виробники оснастили її пластиковим краном для регулювання подачі води. Ціна 220-270 рублів. Зроблено в Китаї.
  • Tetratec GC 40 модель для чищення глибших конструкцій, розрахованих на 50-200 літрів води. Зручна у використанні. Подано в трьох розмірах. На відміну від попередніх моделей оснащена спеціальною захисною сіткою, що дозволяє уникнути попадання в трубку дрібних рачків, рибок та частинок ґрунту. Виробляється у Німеччині. Ціна 900-1200 рублів.
  • JBL AquaEx Set 20-45 пристрій, призначений для чищення ємностей висотою від 20 до 45 см. Випускається також для ємностей висотою від 45 до 70 см. У комплект входять два шланги, 2 фіксатори JBL ClipSafe і запірний кран. Модель із регулюванням сили всмоктування води. Оснащена круглим поперечником, що дозволяє здійснювати чистку в важкодоступних місцях.Вартість моделі 20-45 1300-1500, 20-45 від 2200 рублів. Виробляється у Німеччині.
  • Hagen Marina серія німецьких пристроїв, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для чищення конструкцій різної висоти (залежно від типу та призначення моделі). Відрізняється шлангами, що не перегинаються, овальною формою перерізу сифона, затискачем для фіксації шланга і регулювання відтоку води. Ціна від 450 до 1800 рублів.
  • EHEIM – електричний пристрій, що працює від батарейок. На вигляд схожий на компактний тихий пилосос, що володіє високою потужністю очищення. Конструкція виготовлена ​​з безпечних, якісних матеріалів. Такий пилосос дозволяє очищати акваріуми різної довжини та ємності. Вартість 5000-5500 рублів. Вироблено в Німеччині.

Новачки часто запитують: «На що варто звернути увагу при виборі сифона»? Прості та корисні поради допоможуть впоратися із цим завданням.

  1. Перший крок – правильно підібрати розмір пристрою. Для цього потрібно знати ємність, висоту акваріума і довжину шланга пристрою, що підбирається. Більшість виробників вказують розміри сифона на упаковці, а також габарити акваріумів, на які він розрахований. Якщо такої інформації немає, необхідно виміряти трубку вручну.
  2. Краще віддати перевагу прозорій конструкції, щоб вчасно помітити, якщо всередину заб'ється галька або потрапить рачок.
  3. Зверніть увагу на насадку. Округлу конструкцію та відкриті простори зручно чистити округлою насадкою, а для обробки куточків та інших важкодоступних місць підійдуть спеціальні насадки-склянки.
  4. Якщо дозволяють кошти, віддайте перевагу моделі, що оснащена спеціальною захисною сіткою. Це позбавить проблеми затора шланга.
  5. Зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена трубка.Для акваріумів найкраще підходять конструкції із полівінілхлориду. Вони легкі, компактні та еластичні. Армовані вироби не годяться.

Як правильно користуватись?

Процес очищення ґрунту дуже легкий. Для цього слід взяти такі матеріали:

  • Акваріумний пилосос
  • Ємність для зливу рідини. Для великих конструкцій найкраще підійде відро, а для маленьких таз.
  • Рушник. Воно знадобиться для витирання рук, підлоги та тумби.

Ми вже знайомилися з принципом роботи приладу, але зупинимося на ньому коротко:

  • Перший кінець трубки опускаємо в акваріум і підводимо його до грунту, а другий кидаємо в ємність для зливу води.
  • Запускаємо пилосос за допомогою груші. Якщо її немає (як у саморобному механічному пристрої), обережно тягнемо повітря зі шланга ротом. Коли рідина заповнить потрібний простір у шлангу, витягаємо його кінець з рота і поміщаємо у цебро.
  • Коли закінчиться чищення можна просто вийняти кінець трубки з акваріума. Вода, що залишилася, зіллється в тару і процес буде закінчений.

Приступаємо до процесу сифонів. Спочатку проходимо по поверхні ґрунту, а потім робимо короткочасні занурення трубки в камінці на 2-3 секунди і назад. Сильно поглиблювати не варто, якщо ємність не виявиться надто забрудненою.

Як часто потрібно сифонувати?

  • В акваріумі без рослинності, населеним великими рибами, чистку потрібно проводити регулярно (мінімум 1 раз на 7 днів).
  • В акваріумах, де вирощується мальок, чищення потрібне практично щоденне. Це з тим, що малек міститься щільно, годівлю здійснюють часто, а биофильтрация у таких ємностях повноцінно не налагоджена. Галька для таких конструкцій може не використовуватися, тому залишки їжі та фекалії забираються прямо з дна.
  • При великій кількості рослин, особливо з кореневим типом харчування (ефінодоруси, криптокорини), чищення проводиться набагато рідше та акуратніше.
  • В інших випадках рекомендується підходити до процесу збирання індивідуально в міру забруднення. Досвідчений акваріуміст може визначити час прибирання, а новачкові буде корисний на допомогу простий тест.

Тест на забрудненість ґрунту

  • Готуємо насичений концентрат марганцівки. Чайну ложку перманганату калію потрібно розчинити у 25 мм води. Далі трохи додаємо ще кристали марганцівки до тих пір, поки вони не перестануть розчинятися.
  • Тепер за допомогою шприца без голки робимо витяжку з ґрунту (50 мл рідини) і додаємо до неї одну краплю концентрату марганцівки. Отриману пробу ставимо у затемнене місце на 45-50 хвилин і оцінюємо колір.
  • Якщо він рожевий або помаранчевий, значить ступінь забрудненості (окислюваності ґрунту) знаходиться в допустимих значеннях і з процесом сифони можна поки що почекати.
  • Якщо колір змінився на жовтий або коричневий, значить час приступати до чищення.
  • Щоб рідше проводити сифонку, намагайтеся не перегодовувати риб і давати корми рівно стільки, скільки вони можуть з'їсти за один раз. Осілі частинки їжі швидко призводять до закисання ґрунту.
  • Багато акваріумістів віддають перевагу піску замість гальки. Краще цього не робити. З кожним чищенням невелика частка піску зменшуватиметься, каменям же це не загрожує і процес сифонки в цьому випадку здійснюється набагато простіше.
  • Доглядайте акваріум правильно і своєчасно, адже чистота – це запорука естетичної краси та здоров'я водних мешканців!

Related Post

Лікування природою: що лікує картопля?Лікування природою: що лікує картопля?

Зміст:1 Які хвороби лікує картопля?2 Як правильно пити картопляну?3 Навіщо п'ють картопляний відвар?4 Кому не можна пити картопляний сік? Картопля – одна з найпопулярніших овочів, яка широко використовується в харчовій

Баклажан центр походженняБаклажан центр походження

Питання походження баклажанів дискусійне. М. Вавиловим було визначено вид як типовий для «індокитайського центру походження». Вторинними центрами походження є Близький Схід та Середземномор'я.18 лист. 2022 р. Звідки прийшов до нас баклажан?