Що позначають цифри spf

Зміст:

Важливі факти Термін SPF (sun protection factor – сонцезахисний фактор) – це термін, що вимірює ступінь захисту від УФ випромінювань. Від УФ-В (UVB) випромінювання шкіра набуває засмаги, тоді як від УФ-А (UVA) випромінювання шкіра старіє, з'являються зморшки, розширені судини та пігментні плями на шкірі.

У чому різниця між SPF 30 та 50?

І те, й інше – високі індекси захисту. Але 50 і 50+ дають практично 100% сонячний блок, а індекс SPF 30 дозволяє шкірі виробляти пігмент меланін, який відповідає за появу засмаги. Іншими словами, із SPF 50 шансів на засмагу не буде, а ось з 30 шкіра цілком може придбати легкий бронзовий відтінок.

Що означає цифра біля СПФ?

SPF розшифровується як "sun protection factor" (сонцезахисний фактор). Фактор SPF це показник того, наскільки добре сонцезахисний засіб захищає вас від променів UVB та деяких променів UVA..

Що таке SPF 50?

Один із головних показників ефективності крему – це SPF, або «sun protection factor».фактор захисту від сонця». Чим він вищий, тим ефективнішим буде захисний шар, який створюється таким засобом. Оптимальними вважаються продукти з фактором SPF 30 або 50 – вони блокують 97% та 98% UVB-променів відповідно.

Skinbutik
SPF: все про захист шкіри від сонця

Що позначають цифри на сонцезахисному кремі?

SPF (Sun Protection Factor) – це фактор захисту від ультрафіолетового випромінювання. Експерти Роскачества пояснили, що «цифри після абревіатури SPF вказують, у скільки разів довше ви можете перебувати на сонці в повній безпеці, ніж зазвичай (наприклад, SPF 10 — у 10 разів)».

Навіщо потрібні кошти із різними рівнями SPF-захисту?

Як би людство не прагнуло ідеальної бронзової засмаги, доведено, що промені сонця впливають на шкіру не найкращим чином. UVA-випромінювання складає 95% від усього ультрафіолету. Ще 5% посідає UVB-промені. Вплив на шкіру та тих та інших променів здатний призвести до старіння, опіків, алергічних реакцій, куперозу та онкологічним утворенням.

SPF-крем відображає так звані неправильні промені сонця: на 90% – у засобі SPF 10, на 93% – SPF 15, на 97% – SPF 30, на 98% – SPF 50 та на 99% – SPF 100.

Як підібрати правильний крем для шкіри?

Щоб запобігти будь-яким неприємним змінам на обличчі і тілі, необхідно правильно підібрати сонцезахисний засіб у відповідність до одного з існуючих фототипів шкіри:

1. Кельтський фототип (найсвітліша шкіра, швидко червоніє на сонці, практично не засмагає) – необхідний засіб з фактором захисту понад 50.

2. Скандинавський фототип (шкіра кольору слонової кістки, що обгорає на сонці, може з'явитися легка засмага) – бажано використання крему з SPF 30-50.

3. Європейський фототип (трохи смаглявий відтінок шкіри, не обгорає, засмагає поступово) – достатньо буде сонцезахисного крему із SPF 15-20.

4. Середземноморський фототип (шкіра кольору оливи практично не обгорає, засмага інтенсивна) – в цьому випадку підійде засіб з SPF 10-15.

5. Індонезійський фототип (смаглява або темно-коричнева шкіра, що не обгорає, при засмагі шкіра набуває ще темнішого насиченого відтінку) — знадобиться засіб захисту від УФ-променів з цифрами від 5 до 10.

6.Африканський фототип (дуже смуглява шкіра шоколадного відтінку, ніколи не обгорає, засмага дуже темна) — і навіть із таким типом шкіри захист від ультрафіолету потрібний, хай і з невеликим фактором — SPF 5.

Звичайно, потрібно враховувати і пору року, кількість сонячних променів, регіон перебування та вік. Зрозуміло, що на пляжі, для дитини та влітку фактор захисту має бути значно вищим.

Як правильно використовувати сонцезахисний крем?

Наносити його необхідно цілий рік, а не лише влітку (за півгодини до виходу на сонце).

Через дві години кремом скористатися знову, а при знаходженні на пляжі після кожного купання.

Після перебування на сонці слід ретельно змити залишки крему, а зволожити шкіру.

Який SPF використовувати і в чому різниця

Який SPF використовувати і в чому різниця

З настанням літа та існуванням такої величезної кількості коштів на полицях із сонцезахисним фактором, дуже важливо зрозуміти який буде більш підходящим для тебе. У чому різниця між кремами з фактором SPF 30 та 50? І чи потрібний тобі взагалі санскрін?

Що таке SPF?

"Sun Protection Factor" – сонцезахисний фактор, що міститься у засобі. Це речовина, яка захищає шкіру від згубного впливу ультрафіолетових променів. УФ-промені це ті самі промені, які сприяють твоїй гарній засмагі, але також саме через них у нас може з'явитися опік та подразнення на шкірі. Сонцезахисний крем поглинає шкідливе випромінювання та продовжує безпечний час перебування на сонці.

Що означають ті ж цифри на упаковці з кремом?

Цифри після позначення "SPF" вказані для розуміння – скільки часу можна проводити на сонці, насолоджуючись сонячними ваннами, не отримавши опіку.Для цього потрібно цифри помножити на кількість хвилин, за які ти обгораєш на сонці, наприклад, санскрини з фактором 30 дозволяє провести на сонці безпечні 150 хвилин, якщо ти обгораєш за 5 (30×5 = 150).

Але не все так просто, практично всі санскрини втрачають свої дорогоцінні захисні властивості через кілька годин після нанесення. Крім того, що на шкірі відбуваються тисячі різних реакцій, ми потіємо і за звичкою торкаємо обличчя руками. У частих випадках, чим вище цифра, тим більше виникає помилкове відчуття безпеки, і наносячи крем з найвищим рівнем захисту, ми думаємо, що сонячним променям нас не здолати, і ми непереможні.

Тому дуже важливо не забувати про повторне нанесення крему через пару годин, навіть якщо ти перебуваєш у приміщенні.

Найуніверсальнішим фактором захисту є – SPF 30, що підходить більшості людей з різними типами шкіри. І на жаль, немає такого захисту, який би захистив нас від 100% сонячних променів. Розберемо найпопулярніші варіанти захисту на прикладі:

Таким чином, ми бачимо, що різниця в кремах із захистом SPF 30 і 50 лише 2%. Але навіть така незначна різниця може відіграти для тебе вирішальну роль, якщо ти перебуваєш під прямим впливом сонячних променів, особливо коли ти розслабляєшся на лежаку, приймаючи сонячні ванни. Варто зазначити, що захисні показники не підсумовуються при нашаруванні один на одного, і якщо на крем із захистом SPF 20 нанести пудру із захистом у SPF 15, то загальний показник у них буде не 35, а лише 20. Часом, використовуючи тональні засоби або пудри з фактором захисту, ми думаємо, що цього достатньо, щоб забезпечити нашу шкіру належним захистом, але це не так.Обов'язково використовуй додатковий сонцезахисний засіб під макіяж, особливо у період, коли сонце найактивніше.

У чому різниця між такими позначеннями на упаковці як UVA/UVB та UVC?

Ультрафіолетові промені є невидимою частиною світла і поділяються на три типи:

UVA (промені типу А) – є причиною передчасного старіння шкіри, обгорання та появи зморшок. За рахунок того, що їх довжина хвилі більше інших, вони здатні глибше проникати в шкіру і досягати її базового шару. Складають 95% випромінювання землі, що досягається, так як не поглинаються озоновим шаром.

UVB (промені типу B) – одна з основних причин сонячних опіків, також сприяють розвитку раку шкіри. Так як довжина цих хвиль значно менша, ніж промені типу А, вони впливають тільки на поверхневий шар шкіри. Сприяють прямому впливу на нашу ДНК. Зазвичай вплив цих променів проявляється через кілька годин. Складають 5% випромінювання, решта затримується в озоновому шарі. Максимально активно вони себе проявляють у період між 10:00 та 16:00 годинами.

UVC (промені типу C) – Єдиний тип випромінювання, на щастя, не досягається землі, тому що відфільтровується ще в озоновому шарі. Але вони виявляються у зварювальних пальниках і ртутних лампах, і лампах для стерилізації.

Всі види УФ-випромінювання можуть нашкодити нашій ніжній шкірі по-своєму, тому дуже важливо наносити сонцезахисні засоби, і найголовніше, потрібно грамотно підходити до вибору цих засобів.

Але це не єдиний захист від сонця. Не рекомендується засмагати в проміжок між 10:00 та 16:00 годинами, потрібно носити сонцезахисні окуляри, капелюхи та щільний одяг, який не дозволить випромінюванню нашкодити твоїй шкірі.

Пам'ятка для тебе щодо використання сонцезахисного крему:

  • Вибирай сонцезахисний крем широкого спектру, який захищатиме від UVA та UVB променів. Також звертай увагу на те, чи водостійкий крем, особливо якщо збираєшся плавати, займатися спортом, чи твоя шкіра схильна до жирності.
  • Не забувай наносити санскрин повторно, через пару годин після першого та наступних нанесень. Особливо, якщо займаєшся спортом на відкритому повітрі або стикаєшся з водою.
  • Застосовуй сонцезахисний крем не лише під час сонячних днів. Оскільки UVA промені мають властивість проникати крізь хмари, вони здатні завдати шкоди твоїй шкірі навіть у похмурий день.
  • Наноси санскрин за півгодини до виходу з дому, до використання свого зволожуючого крему, особливо до нанесення тональної основи. Недостатньо наносити крем рухами, що поплескують, ретельно масаж шкіру під час нанесення, так крем краще вбереться в твою шкіру.
  • Не забувай про зону декольте та шию! Ці ділянки тіла також потребують особливого догляду та захисту.
  • Наноси потрібну кількість. Доза для нанесення на обличчя складає близько 1 чайної ложки, покриття має бути досить щільним і рівномірним, і тільки тоді, воно достатньо захистить твою шкіру від згубного впливу променів.
  • Змивати санскрін також важливо, як і наносити його. Навіть якщо тобі здається, що він повністю ввібрався в твою шкіру, і від нього не залишилося ні сліду.

Ось кілька сонцезахисних засобів доступні для продажу у нас у магазинах:

Natura Siberica / Sun / Сонцезахисний крем для тіла spf 50

Yes

Сонцезахисний крем на основі сибірських рослин ефективно захищає та інтенсивно зволожує шкіру.Запобігає виникненню сонячних опіків, гіперпігментації та зневоднення, що виникають при дії UVA та UVB-випромінювання.

Garnier Ambre Solaire Класичне сонцезахисне молочко SPF50

Yes

Дуже високий рівень захисту для світлої, чутливої ​​до сонячних променів шкіри, захист від UVA- та UVB-променів.
Інноваційна формула Класичного Молочка Ambre Solaire містить олію Карите, швидко вбирається, зволожує 24 години.

GARNIER Сонцезахисний Сухий Спрей Експерт Захист, SPF 50

Yes

Garnier Ambre Solaire створює сухий спрей для дбайливого захисту від UVB-, UVA- та довгих UVA-променів.

Ультралегка формула миттєво вбирається, не залишаючи слідів та жирної плівки.

Після нанесення засіб не відчувається на шкірі.

GARNIER Сонячний спрей Ambre Solaire "Сонячна вода", освіжаючий, прозорий, SPF 30

Yes

Водостійкий спрей для тіла має нелипку прозору текстуру з алоє, яка освіжає і зволожує шкіру. Сонцезахисний спрей захищає шкіру від сонячних опіків та вікових змін, викликаних сонцем і має захист SPF 30. Підходить для світлої, вже засмаглої шкіри.

VILENTA Sun Party молочко для тіла сонцезахисне SPARKLING STAR, SPF 30

Yes

Сонцезахисне молочко для тіла з блискітками SPARKLING STAR запобігає виникненню сонячних опіків та фотостаріння, а також подарує твоїй шкірі ніжне золотисте сяйво та доглянутий вигляд! Фотостабільні UV-фільтри широкого спектру дії надійно захистять від шкідливої ​​дії UVB, UVA1, UVA2 променів.

VILENTA Sun Party сонцезахисний крем для обличчя BLAZING LIGHT, SPF 50 Yes

Сонцезахисний крем для обличчя BLAZING LIGHT доведе тобі, що реальний сонцепек не такий вже й страшний! Крем убереже шкіру від сонячних опіків та фотостаріння, а також підтримає необхідний рівень вологи в її клітинах, дозволяючи отримати здорову та рівномірну засмагу. Навіть під яскравим сонечком, що змушує танути морозиво у твоїй руці, ніжна шкіра твого обличчя буде під надійним та довготривалим захистом.

Related Post

Як налаштувати перегляд інтернету через Т2: покрокова інструкціяЯк налаштувати перегляд інтернету через Т2: покрокова інструкція

Зміст:1 Чи можна через t2 підключити інтернет?2 Як підключити інтернет із телефону на т2?3 Як вивести зображення з телефону на т2?4 Який вай-фай адаптер для т2? Сьогодні майже кожен з

Чому снилися сни про зомбі: причини та значенняЧому снилися сни про зомбі: причини та значення

Сни – це загадкове світоустрій, у якому власна фантастична реальність уживається із несвідомими прагненнями. Існує безліч тлумачень та пояснень того, чому людина сниться те чи інше сновидіння. Однак сни про