Коли сниться кошмар

Коли починають снитися кошмари?

Найчастіше кошмари сняться у фазі сну зі швидким рухом очей. Зазвичай жахи уві сні бачать люди ближче до ранку, тому що фаза швидкого сну стає довшою протягом усієї ночі. Збережена копія

Що потрібно робити, якщо наснився кошмар?

Повторювані, регулярні кошмари, що викликають безсоння, страх, тривогу, занепокоєння можуть розглядатися як психічний розлад, і вимагають звернення до фахівця – психолога, лікаря-психотерапевта чи психіатра. Лікар допоможе виявити та нейтралізувати наслідки стресу та травмуючих подій.

Кому сняться кошмари?

Цей сон найчастіше можуть бачити ті, хто в житті швидше тікає від проблем, ніж вирішує їх. Він дає зрозуміти, що чим довше ви ухиляєтеся від труднощів і відкладаєте непрості завдання на потім, тим довше вони викликатимуть у вас проблеми.

Чому сняться кошмари та що робити, якщо вони не проходять

Чому сняться кошмари та що робити, якщо вони не проходять

Від нічних жахів не застрахований ніхто. Вони можуть мучити дорослих і дітей, чоловіків і жінок, людей різних професій та сімейного стану. Щоб не схоплюватися посеред ночі в холодному поті, потрібно насамперед зрозуміти, чому можуть снитися кошмари. Як виявилося, у поганих сновидінь існує ціла низка причин, і з деякими з них упоратися дуже просто.

Чому сняться кошмари

Причин для кошмарів може бути багато, як правило, лякаючі сни приходять через фізичний або моральний дискомфорт:

  • Духота, незручне ліжко, гучна музика, яскраве світло, переїдання (особливо у поєднанні з алкоголем), перевтома – ці та інші джерела фізичних незручностей можуть спровокувати кошмари.
  • Висока температура.Гарячка при хворобі також здатна викликати погані сни.
  • Сильний стрес через особисту драмі або екстремальну ситуацію. Якщо вам ніяк не вдається вирішити якусь проблему або забути давно завдану психологічну травму чи образу, підсвідомість активно сигналізуватиме вам про це ночами у формі кошмарів.
  • Професія Страждати від кошмарів можуть як люди, які стикаються з кров'ю, смертю, жорстокістю (лікарі, військові), так і представники творчих професій через багату уяву. Ось чому від нічних жахів не застрахований ніхто.

Кошмари: що робити

Регулярний перегляд фільмів жахів уві сні — це привід скоригувати свої звички і спосіб життя. Насамперед, створіть комфортну обстановку для міцного, спокійного сну:

  • гуляйте увечері на свіжому повітрі;
  • добре провітрюйте приміщення, де ви відпочиваєте;
  • не переїдайте на ніч і не вживайте алкоголь (як мінімум, за три години до сну); краще випийте трав'яний чай для заспокоєння нервової системи;
  • приймайте розслаблюючі ванни;
  • вимикайте телевізор і вмикайте приємну, спокійну музику;
  • не дивіться жахливості. Страх та почуття небезпеки відкладаються на підсвідомості;
  • приберіть із кімнати предмети, на які ви відволікаєтеся або які вас дратують.

Популярні запитання та відповіді

На найпопулярніші питання щодо кошмарів відповідає психолог-консультант, член Російського психологічного співтовариства Олена Ахромєєва.

Що відбувається з мозком та свідомістю, коли сняться кошмари?

— Під час кошмару порушено гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникову систему, яка під час сну має бути розслаблена. Але при кошмарі ця система вмикається і починає виробляти гормони стресу.Як наслідок, всі органи почуттів напружуються: виступає піт, серце починає прискорено битися, стискаються щелепи, кулаки та ін. Таким чином організм не відпочиває повноцінно.

Але для психіки сновидіння навіть кошмари виконують адаптивну функцію. Несвідома частина психіки намагається впоратися з важкими почуттями, які людина не в змозі прожити у реальному житті. Наприклад, тривога, сором, вина, безпорадність, горе, огида.

Чи потрібно звертатися за допомогою до фахівця, якщо закатували кошмари?

– Так. Спочатку варто відвідати лікаря-психотерапевта чи психіатра для виключення психічного розладу, який може супроводжуватись кошмарами. А потім слід звернутися до психолога (або психотерапевта), щоб опрацювати психологічний компонент, що міститься у нічному кошмарі.

Чи можна позбутися кошмарів, якщо старанно займатися фізичним навантаженням, щоб потім спати без задніх ніг?

— Цей метод працює не у всіх. Хтось справді відрубується на всю ніч після інтенсивних тренувань. А для когось фізичне навантаження діє збудливо: таким людям складно заснути у виснаженому стані. Усі індивідуально. Але офіційні правила про гігієну сну кажуть, що інтенсивні тренування треба закінчити за 2-4 години до сну.

Чи може психолог чи психотерапевт призначити заспокійливі препарати для позбавлення від кошмарів?

— Фармакологічні препарати може призначити лише лікар-психотерапевт чи психіатр. Психолог — не лікар, а отже, рекомендувати медикаменти не має права.

Якщо лікар встановить, що кошмари – це симптоми психічного розладу, він лікуватиме основне захворювання. А кошмари, як неприємна симптоматика, припиняться. Зазвичай кошмари супроводжують тривожні, панічні, депресивні та посттравматичні розлади. Для їх лікування застосовують транквілізатори (не тривало, до 1 місяця) та сучасні антидепресанти групи СІЗЗС (довго, від 6 місяців).

Related Post

Секта хабад любавичСекта хабад любавич

Что такое секта Хабад Любавич? от ‏חָכְמָה, בִּינָה, דַּעַת‏‎ хохма́, бина́, да́ат — «мудрость, понимание, знание», названия трёх верхних сфирот в каббале, также Хабад-Любавич) — направление в хасидизме, иудейское религиозное

Що робити, якщо тече з пупка: причини, симптоми та способи надання першої допомогиЩо робити, якщо тече з пупка: причини, симптоми та способи надання першої допомоги

Зміст:1 Чим лікувати мокрий пупок?2 Чому тече пупок у дорослої людини?3 Чим мазати запалений пупок?4 Чому мокне у пупці? Течія з пупка – це стан, коли з пупкової області з'являється